Bu notta yer alan içerikler Ragıp Karakuş tarafından yazılmış, notun kapak ve sayfa tasarımları yine bizzat Ragıp Karakuş tarafından yapılmıştır. Notta tespit ettiğiniz içerik, yazım ve noktalama hatalarını iletişim adreslerimizi kullanarak bildirmenizi rica ederiz. Ayrıca, olumsuz eleştirileriniz başta olmak üzere not ile ilgili tüm eleştirilerinizi de göndermenizi rica ederiz.

Notta yer alan soruların çok büyük bir bölümü AÖF iş hukuku sınavlarında sorulan sorulardan, az bir bölümü de geçmiş yıllarda KPSS’de sorulan sorulardan alınmış, çok çok az bir bölümü de özgün bir şekilde hazırlanmıştır. 2019 Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavı’nda sorulan sorulara notta yer verilmemiş, fakat not içerisinde ilgili kısımlarda “Bu konu 2019 Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavı’nda soruldu” şeklinde dipnotlar düşülmüştür.

Önemle belirtmeliyiz ki; notun konu anlatım kısmı sınava yönelik olarak yeterli olacak olsa da bölüm sonlarında yer alan sorular yeterli olmayacaktır. Bu sorular, konuları pekiştirme amacıyla eklenmiştir. Soru çözümleri de ilgili konu ile ilgili öğretici açıklamalar yapmak için değil, doğrudan sorunun cevabına ulaşmak içindir. Dolayısıyla, soru çözmek suretiyle yapacağınız asıl çalışmalarınızı ayrı soru kitapları üzerinden yapmanız oldukça önem arz etmektedir.

Not, ticari veya akademik amaçlarla yazılmamıştır. Notu ticari amaçla veya üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak suretiyle kullanmayınız. Notta yer alan içerikleri doğrudan kullanacaksanız www.ragipkarakus.com web sitesini kaynak göstermenizi rica ederiz.

İş Hukuku Ders Notu